Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pořadu comeback

Comeback - herci

Hrdinou sitcomu Comeback je bývalý discozpěvák TOMÁŠ PACOVSKÝ (uměleckým jménem Tomi Paci), který prožil vrchol slávy před dvaceti lety, pak pověsil uměleckou kariéru na hřebík a pokouší se uživit coby majitel obchodu s CD. Plány na normální život mu ale hatí jeho svérázný bratr OZZÁK, zapřísáhlý metalista a zaměstnanec zmíněného obchodu.

Ten odmítá hudbu prodávat buď proto, že jde o jeho oblíbený žánr (rock, metal) a pak nemůže být předmětem kšeftu, nebo proto, že ji nesnáší (pop, dechovka a vlastně všechno ostatní) a zájemce o ni z obchodu vyhazuje. Když do obchodu přijde nová pracovní síla - MARCELKA - zdá se, že si Tomáš konečně oddychne. Opak je však pravdou – jak by si mohla tato bývalá fanynka Tomiho Paciho rozumět s vyznavačem Sepultury? Naštěstí se může Tomáš spolehnout na svou krásnou a chytrou dceru IVU, která z něj má sice trochu legraci, ale stará se o domácnost a když je potřeba, jedná dospěleji než Tomáš i strýc Ozzák dohromady.

Ivinou nejlepší přítelkyní je její vrstevnice ze sousedství SAŠA a úhlavním nepřítelem Sašino dvojče LEXA, který Ivu neskutečně vytáčí tím, že je do ní zamilovaný. Jejich matka SIMONA čepuje v Ozzákově oblíbené hospodě U jezevce a dvojčata vychovává podle vzoru Sáry Connorové z filmu Terminátor.

Přípravné práce na Comebacku začaly v květnu 2007, kdy televize Nova uspořádala ojedinělý workshop nazvaný Sitcom Projekt. Několik jeho absolventů pak vytvořilo základ scenáristického týmu, který začal pod vedením Tomáše Baldýnského připravovat seriál Comeback. V průběhu času se složení týmu mění a rozšiřuje.

Comeback přivítali diváci vlídně už v jeho počátcích a postupně se stal fenoménem žijícím po svém, jak dokazují rozmanité internetové odkazy. Prostřednictvím internetu spolupracují na přípravě sitcomu i diváci – do akce Lexa hledá holku se například přihlásilo 1700 dívek ochotných se s tímto podivným týpkem blíže seznámit. Úspěch Comebacku završilo v únoru 2009 třetí místo v divácké anketě TV Nova ANNO 2008. Martina Dejdara vynesla role Ozzáka v této anketě k titulu Muž roku.

Při natáčení sitcomu Comeback nezemřelo ani jediné zvíře. Zatím.

Tvůrci

Comeback - tvůrci Zatímco pro některé z více než desítky tvůrců je Comeback úplnou premiérou v oblasti televizní tvorby, někteří jsou již zkušení seriáloví matadoři. Všechny přitom spojuje věk kolem třicítky a láska k americkým sitcomům. Scházejí se spolu po tichých kavárnách i zakouřených lokálech, kde se dlouhé hodiny dohadují, kdy pojedou Tomáš s Ozzákem navštívit na Šumavu tetu Gertu a zda Iva konečně zavadí o nějakého pořádného kluka. Jsou to Tomáš Baldýnský, Zdeněk Dušek, Jiří Vaněk, Helena Fišerová, Tomáš Holeček, Petra Soukupová, Richard Malatínský, Vladimír Fanta, Darek Šmíd, Jiří Růžička.

Autoři námětu (abecedně):
Tomáš Baldýnský, Jakub König, Kateřina Krobová, Ondřej Ládek - Xindl X, Jiří Vaněk

V rychlém tempu televizního natáčení, jeden díl Comebacku musí být natočený za dva dny, bylo nutné sestavit vícečlenný režijní tým, jehož členové pochází z různých prostředí. Jsou to Petr Fišer a Jiří Diarmaid Novák.

Dvojici televizních režisérů doplňuje divadelní režisér Zdeněk Dušek (proslavil se inscenací Smrt obchodního cestujícího v Městském divadle v Brně, režíroval ale i v Dejvickém divadle či v HaDivadle) v roli hereckého coache.

Tomáš Baldýnský

Po celou dobu své "seriózní" kritické kariéry filmového kritika si odskakoval k humoristické tvorbě, která mu obvykle přinášela mnoho nových přátel a vřelých slov ocenění, ať už to byl comics Zelený Raoul ("Tvůrci tohoto comicsu nepatří do lidské společnosti!", Miloš Zeman), internetový týdeník Baldachýn ("Vyzývám Tomáše Baldýnského na souboj!", Jiří Pomeje) či humoristický server Kompost.cz, jenž získal dva České zavináče a uznání tehdejšího premiéra této země ("Za tímto humorem stojí milióny mrtvých!", Vladimír Špidla), někdy však i hořké zklamání - to když jeho muzikálová adaptace plicní operace Václava Havla Jeden a půl plíce po jediném provedení upadla v zapomnění. Za kameru se poprvé postavil v roce 2003 při tvorbě investigativního videoklipu Mufíme si pomáhat ("Geniální hříčka. Zábavná, originální, krásně dojemná, neuvěřitelně vtipná - více takových filmů a nadšených filmařů s úžasnými nápady!!!", Kateřina Grossmanová), který byl dle zasvěcených jedním z důvodů, proč se na obrazovku vrátili Jů a Hele. Na sitcomu Comeback působí v pozici kreativního producenta, aniž by si byl jist, co to přesně znamená.

Michal Wondreys

Kariéra moderátora, producenta, režiséra, taxikáře a populárního pražského barmana jakoby ho předurčila pro roli producenta sitcomu s hudebními motivy. Má řadu zkušeností z divadla (od pražské Archy až po newyorskou Broadway), na jeho moderování dodnes vzpomínají posluchači Rádia Beat (někteří i v dobrém), v televizi pracoval jako moderátor (Babylon, Letadlo) i producent (Vodopád) a od doby, kdy založil v jazzovém klubu Art Kino Jazz Clubu Železná, se věnoval i organizování hudebních produkcí (byl například manažerem skupiny Gothart, organizoval česká turné desítkám hudebních formací od Brink Man Ship po Peter Lipa & Band, ale spolupracoval i na koncertě Jamese Browna či Chucka Berryho), posléze se díky své vrozené eleganci prosadil v krutém světě režírování nejrůznějších galavečerů. To všechno mu umožňuje zvládat roli výkonného producenta projektu Comeback, a díky své divadelní citlivosti k hercům, televizní praxi a schopnosti namíchat jakýkoli drink také roli suverénně nejneoblíbenějšího člověka na place. V těžkých chvílích vzpomíná na krásné měsíce, které strávil jako delegát na Krétě, a vyhrožuje, že "zavolá Dimitrisovi" a odletí.

Dále spolupracovali

Michaela Petržilková, Klára Follová, Petra Otáhalová, Petr Vydra, Petr Staníček, Ladislav Karpianus, Petra Kovářová, Stanislav Hastík, Viktor Smutný, Emil Pawinger, Viktor Malina, Tomáš Kubec, Stanislav Landa, Jan Mareš, Irena Mertová, Radka Novotná, Klára Potůčková, Renata Pilinová, Ondřej Lehovec, Aleš Blabolil, Hubert Hesoun, Zeno Václavík, Mirek Rambousek, Roman Roun, Ivan Vorlíček, Jakub Žáček, Jakub Wágner, Magda Blaháková, Lucie Hájková, Tomáš Svoboda, Michal Čech, Dominik Renč, Jiří Košťál, Tomáš Kubec, Petr Neubauer, Filip Slavík, Ivo Broum, Pavel Bělohlávek, Tereza Prachařová, Ladislav Šnejdar, Luděk Petruška, Tomáš Soukup, Jaroslav Zámečník, Karel Slezák, Roman Kovařík, Jan Zeman, Pavel Svatoň, David Titěra, Ondřej Gášek, Michal Drba, Dan Vagenknecht, Ondřej Belica, Silvia Málová, Jaroslav Fuit, Vítek Procházka, Klára Petrová, Kateřina Krobová, Karel Jaroš, Vít Jíra, Petr Hofman, Marek Janda, Viktor Malina, Radek Douša, Václav Hrabák, Petr Čuda, Martin Raškoňuk, Tomáš Soukup, Petr Bína, Miloš Čermák, Silvie Dumalasová, Vladimír Fanta, Miroslav Holeček, Jakub König, Petr Palouš, Tomáš Průša, Jiří Růžička, David Smoljak, Petr Staníček, Jan Stehlík, Vladimír Škultéty, Darek Šmíd, Petr Vydra, Andrea Macková, Alice Kánská, Marek Janda, Ladislav Greiner, Karel Jáhelka, Klára Javoříková, Michal Hýka, Jakub Voves, Marcel Hána, Radka Novotná, Tereza Prachařová, Jan Viktora, Jardo Kosina, Jiří Štekr, Pavel Podracký, Karel Havlíček, Petr Dušánek, Jan Maxa, Miroslav Svoboda, Ondřej Ládek.

zdroj:nova.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)))))

(CarušKáá , 9. 8. 2009 18:19)

KWáááSnýýý =**!